je bevindt je hier: Home / Voorstellingen / Wilfried de Jong & Ocobar - NON STOP NEW YORK
Artiest...

Wilfried de Jong & Ocobar

Laatste Nieuws

Wilfried de Jong nieuwe presentator Zomergasten

Wilfried de Jong wordt de nieuwe presentator van het programma Zomergasten op Nederland 2. Het nieuwe seizoen start op zondag 28 juli. In Zomergasten mag iedere zondagavond ee... »

Terugluisteren: Wilfried de Jong bij Coen&Sander

Wilfried de Jong was vrijdag 18 januari 2013 telefonisch te gast in het item 'Bellen met een goede bekende' bij Coen & Sander op 3FM.Hij vertelde hierin uitge... »

Meer nieuws

Tweets

    • Meer tweets van @wilfrieddejong
      Wilfried de Jong & Ocobar

      Wilfried de Jong (1957) werd bekend door zijn samenwerking met Martin van Waardenberg in het theaterduo Waardenberg en de Jong.

      Nadat deze samenwerking was beëindigd, legde De Jong zich toe op het maken van televisieprogramma's. Eerst maakte hij voor de VPRO Sportpaleis De Jong en later, samen met Matthijs van Nieuwkerk, Holland Sport. Sinds 2008 is hij de enige presentator van Holland Sport. Vanaf 2008 presenteert hij ook 24 uur met... 

      Wilfrieds liefde voor sport kwam verder tot uiting in een serie documentaires over de fans, hobbyisten en organisatoren van diverse amateursportevenementen. In de serie Pakhuis de Jong, speelde Wilfried in op de actualiteit. Het lukte hem keer op keer om bij doorgewinterde TV persoonlijkheden door de façade heen te breken en de, soms fragiele, mens achter de bekendheid te laten zien. Daarnaast heeft De Jong een aantal rollen in films en televisieseries gespeeld.

      Ook schreef hij een aantal boeken: De linkerbil van Bettini, verhalenbundel Aal, De Opheffing van Bob en De man en zijn fiets. Van deze laatste titel maakte Wilfried, in samenwerking met de muzikanten van Ocobar, tevens een CD en een theatervoorstelling.

      In 2012-2013 staat hij, wederom in samenwerking met de muzikanten van Ocobar, in de theaters met de voorstelling NON STOP NEW YORK. In de zomer van 2013 is Wilfried iedere zondagavond te zien als presentator van Zomergasten op Nederland 2.


       



      Man en Fiets
      Fotografie:
      Promofilmpje Man en Fiets
      Man en Fiets
      Scènefoto Man en Fiets
      Clemens Rikken
      Scènefoto Man en Fiets
      Clemens Rikken
      Scènefoto Man en Fiets
      Clemens Rikken
      Scènefoto Man en Fiets
      Clemens Rikken
      Scènefoto Man en Fiets
      Clemens Rikken
      literair Muziek

      Man en Fiets

      Met de voorstelling Man&Fiets kwam schrijver, tv en theatermaker Wilfried de Jong terug op het toneel.
      En hoe! 

      Samen met de band Ocobar (bekend van het tv-programma Holland Sport) smeedde hij zijn wielerteksten en hun muziek samen tot een voorstelling die bulkte van de literaire vondsten en muzikale uitspattingen. Het was fietsen op soul, sprinten op funk, een berg beklimmen op dromerige melodieën. En natuurlijk ging de wielrenner na de finish op zoek naar broeierige romantiek in zijn hotelkamer.

      *********

      Door de indringende verteltrant van Wilfried de Jong word je meegezogen in de verhalen. Alsof je meerijdt op een tweede zadel.

      Wie goed luistert, ziet de beelden voor zich: het wielervolk dat buiten wacht op de komst van het peloton, de eenzame strijd van de fietser op een steile berg en de liefde van het meisje dat thuis een heel seizoen op haar renner wacht.

      Laat je meezuigen in de dynamiek van Man en Fiets, een theatrale toertocht door de aderen van een sporter. Net als in het succesvolle programma Holland Sport, kunnen ook niet-sportliefhebbers genieten van de manier waarop Wilfried de Jong de verhalen vertelt. Omdat ze echt, puur en muzikaal zijn.

      NRC Handelsblad
      "Wilfried de Jong schuwt de morbide en masochistische kanten van de wielerliefde niet in zijn voorstelling Man & Fiets. In bijna anderhalf uur, zich baserend op eigen teksten, belicht hij het wielrennen op alle mogelijke manieren. Van de spanning in een café waar de Ronde van Vlaanderen voorbij zal komen, tot de tragische dood (aan een overdosis cocaïne) van Marco Pantani. "(...) "Hij trekt, steeds sterk fysiek present, de voorstelling moeiteloos." (...) "Prachtig."

      Parool
      "De Jong's enthousiasme werkt aanstekelijk, zelfs voor wie niet van wielrennen houdt. Man & Fiets is bovendien zeer theatraal, waardoor de Rotterdammer het thema ontstijgt. De scene waarin hij een band probeert te plakken is eigenlijk een miniatuurversie van het fysieke cabaret dat De Jong vroeger met Martin van Waardenberg maakte. " (...) "De liefde voor wielrennen kun je niet uitleggen, die moet je uitbeelden." (...) "Dat doet hij magnifiek."

      Volkskrant
      "Prachtige teksten die door het ontbreken van barokke opsmuk en met de inhouden intonatie van De Jong toch een enorme frivoliteit krijgen" (...) "Het is een stoer programma, een lief programma, een droevig programma en een intens vrolijk programma. Zelfs als je in geen tijden meer door de duinen of de polder hebt gefietst, dan loop je direct naar je schuurtje en hoopt dat ie aan de beugel hangt. Poetsen, invetten en wegwezen."

      Revolver's Lust for Live
      "Man & Fiets is, of je nou van wielrennen houdt of niet, in zijn geheel een theatrale ervaring die je eigenlijk niet zou moeten missen. (...) "Het is een literair-muzikale voorstelling is een visueel en auditief juweeltje." (...) "Indrukwekkende voorstelling"

      Cultuurbewust.nl
      "Wilfried de jong verheft wielrennen tot halve kunstvorm in Man & Fiets" (...) "De Jong verstaat de kunst van het vertellen hierbij als geen ander. Met zijn licht Rotterdamse accent en karakteristieke hoofd neemt hij de toeschouwer mee in de geromantiseerde wereld van het wielrennen. Dankzij oog en oor voor detail zie je al zijn verhalen feilloos voor je."

      Theaterblog.nl
      "De man is een rasverteller. Al bij de eerste woorden hangen we met een volle zaal aan zijn lippen om die pas na 70 minuten weer los te laten."

      Credits:
      Regie: Antoine Uitdehaag
      Foto's toneelbeeld: Stephan Vanfleteren (met dank aan Neon Media)
      Bewegend beeld: Rob Hodselmans
      Rekwisieten: Maaike van Zijl
      Kleding: Roelie Westendorp
      Lichtontwerp: Marc Heinz


      Internet:
      www.wilfrieddejong.nl
      www.ocobar.nl