Erik van Muiswinkel
Laatste Nieuws
Terugkijken: Erik van Muiswinkel bij Adieu God
In het tv-programma Adieu God ging Erik van Muiswinkel het gesprek aan met EO-presentator Tijs van den Brink over zijn afscheid van het geloof. Christelijk opgevoed, enor... »Terugkijken: Erik van Muiswinkel over Drs. P.
Maandag 23 april bracht Erik van Muiswinkel bij Pauw & Witteman een kleine ode aan Drs. P. Wat maakt Drs. P. zo bijzonder, en hoe heeft hij Erik en andere k... »Erik van Muiswinkel vertelt over zijn (on)geloof
Wat hebben Johan Derksen, Goedele Liekens, Anita Witzier, Erik van Muiswinkel, Sara Kroos en Ronald Plasterk gemeen? Ze werden allemaal christelijk opgevoed, maar verruilden d... »Terugkijken: Erik bij Dit Was Het Nieuws
Zaterdag 24 maart was Erik van Muiswinkel te gast bij Dit Was Het Nieuws. Het nieuws van de week, gevat in satire, zin en onzin. Kijk de uitzending HIER terug.Erik speelt mome... »Bekijk de trailer van Erik van Muiswinkels 4-8-'61
De trailer van 4-8-'61 staat online. In deze voorstelling vertelt Erik van Muiswinkel over zijn leven en dat van Barack Obama, beiden geboren op 4 augustus 1961. Het verha... »Sinds 16 mrt: Erik en Diederik bij Comedy Central
Sinds 16 maart is sportjournalist Henk Spaan gestart met het nieuwe satirische voetbalprogramma HiHaHondenlul op Comedy Central. Onder meer Erik van Muiswinkel, Died... »Optredens Erik in Goes en Gorinchem verplaatst
Wegens ziekte van Erik van Muiswinkel zijn de voorstellingen van 22 februari in Goes en 24 februari in Gorinchem verplaatst naar komend seizoen.De voorstelling in Theater... »Terugkijken: Erik van Muiswinkel bij 24/7
Op 20 januari was Erik van Muiswinkel te gast bij het tv-programma 24/7 om mee te praten over het laatste nieuws op het gebied van internet en te vertellen wat hem online bezi... »Terugkijken: Erik van Muiswinkel bij DWDD
Op 11 januari ging Erik van Muiswinkel in De Wereld Draait Door de discussie aan met de makers van de dramaserie Beatrix, Oranje onder Vuur. Afgelopen week laaide de discussie... »Vanaf 10 feb: Erik v. Muiswinkel wekelijks in DWDD
Vanaf 10 februari is De Wereld Draait Door een cabaretrubriek rijker. Je Mist Meer Dan Je Ziet is een gloednieuw satirisch onderdeel met onder andere Erik van Muiswinkel,... »Terugkijken: Erik van Muiswinkel bij Opium TV
Op zaterdag 3 december was Erik van Muiswinkel te gast bij Opium TV om onder meer te praten over zijn solovoorstelling 4-8-'61 en zijn hoofdrol in de kerstvoorstelling Scr... »Lovende kritieken voor Erik van Muiswinkel
Vrijdag 4 november vond in de Stadsschouwburg Velsen te IJmuiden de première plaats van 4-8-'61: de nieuwe solovoorstelling van Erik van Muiswinkel. Pers en publiek... »Terugkijken: Erik van Muiswinkel bij DWDD
Dinsdag 25 oktober was Erik van Muiswinkel te gast bij De Wereld Draait Door. Met presentator Matthijs van Nieuwkerk en tafeldame Claudia de Breij sprak hij over zijn voo... »Terugkijken: Erik van Muiswinkel bij de VARA
Erik van Muiswinkel was op 9 september te gast in het programma Lachen na de Twin Towers van de VARA. Erik, Jan Jaap van der Wal, Jetty Mathurin en Claudia de Breij zijn 10 ja... »Meer nieuws

Erik van Muiswinkel (Eemnes, 1961) is voor het eerst actief als cabaretier met de groep Zak & As, met wie hij in 1985 het Leids Cabaret Festival wint. In 1986 wordt Van Muiswinkel redactielid van het televisieprogramma RUR van Jan Lenferink en was hij medewerker en tekstschrijver voor het Schooltv-weekjournaal.
Hij werkte mee met VOF De Kunst en deed twee seizoenen mee aan het programma Ook dat nog!. Tussen 1993 en 1995 maakt hij deel uit van het cabaret van Spijkers met koppen.
In het theater speelde hij samen met o.a. Margôt Ros, Justus van Oel en natuurlijk Diederik van Vleuten. Samen met laatstgenoemde maakt Erik zes theatervoorstellingen. Voor Antiquariaat Oblomow worden zij genomineerd voor de Poelifinario (2006). Eind 2009 spelen ze als afsluiting van de samenwerking de best of-voorstelling Mannen, het allerbeste.
Voor Henk Spaans tv-programma Studio Spaan creëert hij tussen 2000 en 2003 onvergetelijke en soms dodelijke imitaties van onder meer Anton Geesink, Jan Mulder en Hans van Raaij. Bij dit programma werkt hij opnieuw samen met Van Vleuten. Vanwege zijn medewerking aan Studio Spaan stopt Van Muiswinkel als vaste medewerker aan Kopspijkers, maar tot aan het einde van het programma in 2005 is hij een regelmatige gast.
In 2011 zit Erik 50 jaar in het vak. Hij komt dan met zijn eerste solo voorstelling 4-8-'61.
-

Fotografie:
VARA Oudejaarsconference 2012
Erik van Muiswinkel speelt de VARA Oudejaarsconference uitsluitend in december 2012 in de theaters. De speeldata verschijnen eind april/begin mei op onze site.
***************
Oudejaarsavond zal te kort zijn
In het historische jaar 2012 gaat de wereld volgens de Maya-kalender ten onder.
Toch wagen ze het erop: onder voorbehoud wordt het jaar messcherp gefileerd door dezelfde ploeg jonge cabaretiers die dat varkentje in 2010 waste.
Toen was het de theatershow Gedoog hoop en liefde! [ZONDER KOMMA, MET UITROEPTEKEN, WAARDE REDACTEUREN!!] die op 31 december de ' heilige plek' bij de Publieke Omroep innam, en heel Nederland verraste met de Sirtaki van Van der Laan en Woe, de Geert Wilders van Ronald Goedemondt en de Ferry Mingele van Thomas van Luyn.
In 2012 is Erik van Muiswinkel wederom de Ankerman. Hij wordt in elk geval bijgestaan door Van der Laan en Woe (de muzikale breinen achter de Paul de Leeuw-Quiz) en Sanne Wallis de Vries en Owen Schumacher (Koefnoen).
Meer namen volgen in de loop van het jaar.
Het jaar is nog jong, en nu al weten we: De Grieken en de Euro die bleven, De Elfstedentocht en Job Cohen die niet door konden gaan, het Europees Kampioenschap Voetbal en de Olympische Spelen die altijd doorgaan, het Meldpunt Oosteuropeanen, de Val van het kabinet-Rutte: Oudejaarsavond 2012 zal te kort zijn voor het vuurwerk van grappen, types, conferences en muzikale vondsten van deze jonge ploeg. De tijd van de Grumpy Old One Man Show is voorbij: een grote traditie krijgt een grote voortzetting.
Alleen in DECEMBER in slechts ACHT verschillende theaters te zien. Haast U rept U!
************
De pers over de vorige Oudejaarsconference Gedoog hoop en liefde!
De Volkskrant: Een heerlijk wanstaltig stukje links, slap grachtengordelcabaret
"Het was wat mij betreft zonder meer de geestigste en verrassendste oudejaarsshow op tv (...) de grappen waren gevat, de afwisseling met onder meer wat typetjes deed de rest. Kopspijkers herleefde even. (...) De afsluiting was fenomenaal (...) Gedoog, hoop en liefde was bijna ouderwets leuk. Of, zoals Seth Gaaikema het terecht noemde, ‘een fantastisch pamflet', met een schitterend einde. (...) Dat heb je met topcabaretiers: ze hoeven alleen maar op te komen, of de zaal ligt al plat."
De Telegraaf:
"Gedoog, Hoop en Liefde is geslaagd: de conference van Van Muiswinkel is opgeknipt in korte stukjes en tussendoor zijn er sketches van Mike & Thomas, het cabaretduo Geen Familie (Jeroen Woe en Niels van der Laan), Sanne Wallis de Vries en Ronald Goedemondt. (...) Feit is dat Van Muiswinkel een prettige toon heeft en dat er veel ruimte is voor politiek en sport (...) De makers slagen er in het publiek op het einde te verrassen met een bijzondere uitsmijter. Dat is vakwerk."
NRC:
"Erik van Muiswinkel en zijn kompanen waren in Gedoog, Hoop en Liefde (VARA) de kritiek een stapje voor door te eindigen met een briesende Geert Wilders (Ronald Goedemondt), die vanuit de zaal ingreep. Hij vond dat er een einde moest komen aan deze linkse hetze met publiek omroepsgeld. (...) Toch bevatte het programma niet alleen linkse schimpscheuten. (...) Goed idee om zo'n oudejaarsconference niet alleen te doen, al was Van Muiswinkel wel de spil, die in de goede traditie van Kan en Sonneveld de PVV regelrecht het graf in prees."
Trouw:
"Jarenlang was Wim Kan soeverein heerser over de 31ste december, later opgevolgd door Freek de Jonge en Youp van 't Hek. Nu is het Erik van Muiswinkel."
Voorstellingen
- Toon alle plaatsen
- AALSMEER
- ABCOUDE
- ALKMAAR
- ALMELO
- ALMERE
- ALPHEN AAN DEN RIJN
- AMERSFOORT
- AMSTELVEEN
- AMSTERDAM
- ANTWERPEN
- APELDOORN
- ARNHEM
- ASSEN
- AUSTERLITZ
- BAARN
- BALK
- BARENDRECHT
- BARNEVELD
- BEERSE (BELGIË)
- BEETS
- BEMMEL
- BERGEIJK
- BERGEN OP ZOOM
- BERINGEN
- BERINGEN (BELGIE)
- BERINGEN (BELGIË)
- BERKEL-ENSCHOT
- BERLICUM
- BERLICUM (NB)
- BEUNINGEN
- BEUSICHEM
- BEVERWIJK
- BIDDINGHUIZEN
- BLADEL
- BLOEMENDAAL
- BODEGRAVEN
- BOEKELO
- BOLSWARD
- BORGER
- BORNE
- BOSKOOP
- BOXMEER
- BREDA
- BREE, BELGIË
- BREUKELEN
- BRIELLE
- BUSSUM
- CAPELLE AAN DEN IJSSEL
- CASTRICUM
- CUIJK
- CULEMBORG
- DEINZE (BELGIË)
- DELFT
- DELFZIJL
- DEN BOSCH
- DEN HAAG
- DEN HELDER
- DEN HOORN (TEXEL)
- DENDERMONDE, BELGIË
- DEURNE
- DEVENTER
- DIEMEN
- DINXPERLO
- DOETINCHEM
- DOKKUM
- DONGEN
- DORDRECHT
- DRACHTEN
- DREISCHOR
- DRONTEN
- DRUNEN
- DRUTEN
- DUIVEN
- EDAM
- EDE
- EERSEL
- EIBERGEN
- EINDHOVEN
- EMMELOORD
- EMMEN
- ENGELEN (DEN BOSCH)
- ENSCHEDE
- ERMELO
- ETTEN-LEUR
- FRANEKER
- GEEL (BELGIË)
- GEERTRUIDENBERG
- GEMERT (NB)
- GENK (BELGIE)
- GENK (BELGIË)
- GENK, BELGIË
- GENT
- GOES
- GOIRLE
- GOOR
- GORINCHEM
- GORREDIJK
- GOUDA
- GROENLO
- GROESBEEK
- GRONINGEN
- HAAKSBERGEN
- HAARLEM
- HAASTRECHT
- HARDENBERG
- HARDERWIJK
- HEEMSKERK
- HEEMSTEDE
- HEERDE
- HEERENVEEN
- HEERHUGOWAARD
- HEERLEN
- HEESCH
- HEILOO
- HEINKENSZAND
- HELLENDOORN
- HELLEVOETSLUIS
- HELMOND
- HENDRIK IDO AMBACHT
- HENGELO
- HILLEGOM
- HILVERSUM
- HOOFDDORP
- HOOGEVEEN
- HOOGEZAND-SAPPEMEER
- HOOGWOUD
- HOORN
- HORST AAN DE MAAS
- HOUTEN
- HUIZEN
- IJMUIDEN
- IJSSELSTEIN
- KAMPEN
- KATWIJK
- KATWIJK AAN ZEE
- KERKRADE
- KOLLUM
- KORTGENE
- KORTRIJK (BELGIË)
- KRABBENDIJKE
- LANDGRAAF
- LAREN
- LEEUWARDEN
- LEIDEN
- LEIDERDORP
- LEIDSCHENDAM
- LELYSTAD
- LEMMER
- LEUSDEN
- LEUVEN (BELGIE)
- LISSE
- LOCHEM
- LOMMEL (BELGIE)
- LOMMEL (BELGIË)
- MAARHEEZE
- MAARSSEN
- MAASEIK (BELGIE)
- MAASEIK (BELGIË)
- MAASSLUIS
- MAASTRICHT
- MADE
- MALDEN
- MARIAHOUT
- MECHELEN
- MEDEMBLIK
- MEPPEL
- MIDDELBURG
- MIDDENBEEMSTER
- MIJDRECHT
- MILLINGEN AAN DE RIJN
- MOL
- MOL (BELGIË)
- NAALDWIJK
- NEEDE
- NIEUWEGEIN
- NIEUWENDIJK
- NIGTEVECHT
- NIJMEGEN
- NIJVERDAL
- NOORDWIJK
- NUENEN
- NUNSPEET
- NW EN ST JOOSLAND
- OIRSCHOT
- OISTERWIJK
- OLDENZAAL
- OLST
- OMMEN
- OOSTBURG
- OOSTERHOUT
- OOSTKNOLLENDAM
- OOSTZAAN
- OPWIJK, BELGIË
- OSS
- OUD-BEIJERLAND
- OUDENBOSCH
- OVERIJSE (BELGIË)
- PANNINGEN
- PAPENDRECHT
- PURMEREND
- PUTTEN
- RAALTE
- RENESSE
- REUSEL
- RHOON
- RIDDERKERK
- RIJEN
- RIJSSEN
- RIJSWIJK
- RILLAND
- ROELOFARENDSVEEN
- ROERMOND
- ROESELARE (BELGIE)
- ROOSENDAAL
- ROSSUM
- ROTTERDAM
- 'S HEERENBERG
- SASSENHEIM
- SCHAARBEEK, BELGIË
- SCHIEDAM
- SCHOONHOVEN
- 'S-HEERENBERG
- SINT OEDENRODE
- SINT-NIKLAAS (BELGIË)
- SINT-TRUIDEN (BELGIË)
- SITTARD
- SLIEDRECHT
- SNEEK
- SOEST
- SOMEREN
- SPIJKENISSE
- STADSKANAAL
- STEENWIJK
- TERNAT, BELGIË
- TERNEUZEN
- THOLEN
- TIEL
- TILBURG
- TORHOUT (BELGIE)
- TORHOUT (BELGIË)
- TURNHOUT (BELGIE)
- UDEN
- ULFT
- UTRECHT
- VALKENSWAARD
- VEENDAM
- VEENENDAAL
- VEGHEL
- VELDHOVEN
- VELP (GLD.)
- VELSEN-NOORD
- VENLO
- VENLO-BLERICK
- VENRAY
- VIANEN
- VIERLINGSBEEK
- VLAARDINGEN
- VLEDDER
- VLIELAND
- VLISSINGEN
- VOERENDAAL
- VOLENDAM
- VOORBURG
- VOORHOUT
- VOORSCHOTEN
- VUGHT
- WAALWIJK
- WADWAY-OPMEER
- WAGENINGEN
- WAREGEM (BELGIE)
- WARMOND
- WASSENAAR
- WEERT
- WEESP
- WEIJHE
- WEMELDINGE
- WIERDEN
- WIJCHEN
- WIJK BIJ DUURSTEDE
- WINSCHOTEN
- WINSUM
- WINTERSWIJK
- WISSENKERKE
- WOERDEN
- WORKUM
- WORMER
- YERSEKE
- ZAANDAM
- ZALTBOMMEL
- ZANDVOORT
- ZEIST
- ZEVENAAR
- ZEVENBERGEN
- ZEVENHUIZEN
- ZOETERMEER
- ZUID-SCHARWOUDE
- ZUNDERT
- ZUTPHEN
- ZWIJNDRECHT
- ZWOLLE
| do 06-12-2012 | Erik van Muiswinkel VARA Oudejaarsconference 2012 |
Leiden Leidse Schouwburg 0900 900 17 05 | Bestel kaarten | |
| di 11-12-2012 | Erik van Muiswinkel VARA Oudejaarsconference 2012 |
Heerhugowaard Cool kunst en cultuur (072) 534 76 62 | Bestel kaarten | |
| wo 12-12-2012 | Erik van Muiswinkel VARA Oudejaarsconference 2012 |
Haarlem Stadsschouwburg Haarlem (023) 512 12 12 | Bestel kaarten | |
| do 13-12-2012 | Erik van Muiswinkel VARA Oudejaarsconference 2012 |
Haarlem Stadsschouwburg Haarlem (023) 512 12 12 | Bestel kaarten | |
| zo 16-12-2012 | Erik van Muiswinkel VARA Oudejaarsconference 2012 |
Rotterdam oude Luxor Theater (010) 484 33 33 | Bestel kaarten |

Fotografie:
Suzan van de Roemer
Joris van Bennekom
Joris van Bennekom
Joris van Bennekom
Joris van Bennekom
Joris van Bennekom
Joris van Bennekom
4-8-'61
Erik van Muiswinkel zit in 2011 vijftig jaar in Het Vak.
Vijftig jaar onvermoeibaar ademhalen, eten, drinken, slapen, optreden en lezen over sex.
Het grote publiek kent hem sinds 1989 (Ook Dat Nog) van de televisie, maar de cabaretliefhebber weet dat Erik vanaf 1985 onafgebroken langs de Nederlandse theaters reist.
De twaalf jaar met maestro Diederik van Vleuten wisselde hij af met zulke uiteenlopende shows als Ben Hur met De Ploeg, Welkom in mijn Hoofd met de band Omnibuzz, en eind 2010 de hoog gewaardeerde TV-Oudejaarsconference: Gedoog Hoop en Liefde!.
Nu gooit Van Muiswinkel 25 jaar theaterervaring in de strijd voor zijn eerste grote solo-show: 4-8-'61. Daarin bespeelt hij het enige instrument dat hij in al die tijd heeft leren beheersen: een zaal vol mensen.
Op 4 augustus 1961 werden ter weerszijden van de aardbol Barack Obama en Erik van Muiswinkel geboren. Als dat toeval is, zou het wel heel toevallig zijn!
Maar hoe verschillend zou het de twee baby's vergaan: vijftig jaar later viert Erik ontspannen zijn solo-come back op het Nederlandse cabaretpodium, terwijl Barack nog steeds aanmoddert in de politiek, nu weer als 44ste President van de Verenigde Staten. Hoe oneerlijk is het Blinde Lot?
Begeleid door Omnibuzz, zijn vijfkoppige, twaalf instrumenten tellende band, haalt Van Muiswinkel twee uur lang alles overhoop. Het persoonlijke wordt politiek, politiek wordt theater en theater mag weer ergens over gaan.
4-8-'61: Het verhaal van twee levens, verteld in songs, sketches, imitaties, poëzie, conferences en een toespraak die de wereld zal veranderen.
Erik van Muiswinkel is terug in het theater. Wees er tijdig bij!
De pers over 4-8-'61:
Metro (****) Erik van Muiswinkel vanouds vermakelijk in 4-8-‘61
"4 augustus 1961 dus, daar draait het om. Van Muiswinkel wordt geboren, net als de zwarte Jezus Christus. "Als dat geen toeval is, dan is het wel heel toevallig", vindt de cabaretier. "De datum is niet komisch, eerder kosmisch. (...) 4-8-'61 is leuk, erg leuk. Wie altijd kan lachen om Van Muiswinkel heeft een heerlijke avond. (...) Hij is op dreef, die Van Muiswinkel. Vier sterren op de schaal van een lekker avondje lachen."
NRC (****) Van Muiswinkel zit vol zelfspot
"De snelle montage tussen feiten en lachwekkende fictie is een van de voornaamste kwaliteiten van 4-8-'61 (...). Obama is daarin een mooie kapstok waaraan veel op te hangen valt (...). Ook zingt hij een handvol sterke cabaretliedjes met een viermansband die een pakkend muziekspoor onder de voorstelling legt. (...) Zo lopen zelfspot en komische zelfoverschatting voortdurend verrassend door elkaar. Dat maakt 4-8-'61 tot cabaret op hoog niveau."
Trouw: Geëngageerd, grappig en ook nu geraffineerd
"Het is een fantastisch goede, geëngageerde avond cabaret geworden. En helemaal alleen is Van Muiswinkel ook niet, want hij wordt begeleid door de vijfkoppige band Omnibuzz. Die zorgen voor de muzikale kwinkslagen, mooie liedjes en voorzien de sketches en conferences van een underscore die plezierig werkt. De voorstelling krijgt daardoor iets filmisch en dat klopt ook wel bij het verhaal (...) 4-8-'61 lijkt wel op de oudejaarsshow ‘Gedoog, Hoop & Liefde'. Het is net zo actueel, scherp en geraffineerd opgebouwd. Er zitten volop goede grappen in en we zien Van Muiswinkel als geroutineerde conferencier."
De Volkskrant (****) Het verhaal over Obama wordt sprankelend verteld. Van Muiswinkel wordt op geen enkel moment moralistisch
"Het Obama-verhaal is dusdanig sprankelend en boeiend verteld dat je de flauwere gedeeltes uit de show (...) snel voor lief neemt. Daarnaast zijn de liedjes zonder uitzondering sterk en zorgen ze voor een aangename afwisseling. (...) Aan de hand van het Obama-verhaal schetst Van Muiswinkel een wrang beeld van de stand van de wereld en vooral ook van Nederland. (...)
Van Muiswinkel heeft een voorbeeldige balans gevonden tussen een inhoudelijk, politiek verhaal en de relativering daarvan, waardoor deze voorstelling nooit moralistisch wordt. (...) Hij doet het op grootse wijze."
Cabaret Magazine: Nobelprijs voor de humor gaat naar Erik Van Muiswinkel
"Humor en (luchtige) maatschappijkritiek zijn niet ver te zoeken in 4-8-'61. Subtiel gebruik van taal, timing en een kop als van de onschuld zelve zorgen voor buikpijn van het lachen. Hierin is Van Muiswinkel precies hetzelfde als Wim Kan. (...) 4-8-'61 is niet alleen een ode aan Obama; 4-8-'61 is niet alleen het subtiele spel van een vijftiger met een midlifecrisis; 4-8-'61 is niet alleen een voorstelling opgevoerd door een van Nederlands' beste cabaretiers, in samenwerking met een geweldige band. 4-8-'61 is een eerbetoon aan alle babyboomers, al hun ouders en verzorgers en werpt een hoopvolle blik op de toekomst. Maar bovenal is 4-8-'61 gewoon een geweldige voorstelling boordevol humor en engagement die gezien moet worden. Een genot voor het oog, het oor en het gemoed. Prachtig. Magnifiek."
Parool (***) Absurde raakvlakken tussen polder en president
"Van Muiswinkel is een charismatische podiumpersoonlijkheid, een man naar wie je graag wilt luisteren. In zijn humor schakelt hij tussen overdrijving en relativering. (...) Zijn verhaal lijkt een opmaat naar een apotheose, maar loopt uiteindelijk met een sisser af. Geen diepere laag of verrassende wending dus, wel een vermakelijke avond."
IJmuider Courant: Leuke vondst Van Muiswinkel
"Gelukkig verdwijnt het Obama-lijntje af en toe naar de achtergrond. En dan is er bijvoorbeeld de kapstok van het vijftig jaar geworden zijn. Bovendien kan Van Muiswinkel als geen ander typetjes creëren (...) Bijna ‘ouderwets' links cabaret dat zich afzet tegen het establishment. Die associatie met strijdbaar cabaret van weleer wordt gevoed door muzikanten van Omnibuzz."
Voorstellingen
- Toon alle plaatsen
- AALSMEER
- ABCOUDE
- ALKMAAR
- ALMELO
- ALMERE
- ALPHEN AAN DEN RIJN
- AMERSFOORT
- AMSTELVEEN
- AMSTERDAM
- ANTWERPEN
- APELDOORN
- ARNHEM
- ASSEN
- AUSTERLITZ
- BAARN
- BALK
- BARENDRECHT
- BARNEVELD
- BEERSE (BELGIË)
- BEETS
- BEMMEL
- BERGEIJK
- BERGEN OP ZOOM
- BERINGEN
- BERINGEN (BELGIE)
- BERINGEN (BELGIË)
- BERKEL-ENSCHOT
- BERLICUM
- BERLICUM (NB)
- BEUNINGEN
- BEUSICHEM
- BEVERWIJK
- BIDDINGHUIZEN
- BLADEL
- BLOEMENDAAL
- BODEGRAVEN
- BOEKELO
- BOLSWARD
- BORGER
- BORNE
- BOSKOOP
- BOXMEER
- BREDA
- BREE, BELGIË
- BREUKELEN
- BRIELLE
- BUSSUM
- CAPELLE AAN DEN IJSSEL
- CASTRICUM
- CUIJK
- CULEMBORG
- DEINZE (BELGIË)
- DELFT
- DELFZIJL
- DEN BOSCH
- DEN HAAG
- DEN HELDER
- DEN HOORN (TEXEL)
- DENDERMONDE, BELGIË
- DEURNE
- DEVENTER
- DIEMEN
- DINXPERLO
- DOETINCHEM
- DOKKUM
- DONGEN
- DORDRECHT
- DRACHTEN
- DREISCHOR
- DRONTEN
- DRUNEN
- DRUTEN
- DUIVEN
- EDAM
- EDE
- EERSEL
- EIBERGEN
- EINDHOVEN
- EMMELOORD
- EMMEN
- ENGELEN (DEN BOSCH)
- ENSCHEDE
- ERMELO
- ETTEN-LEUR
- FRANEKER
- GEEL (BELGIË)
- GEERTRUIDENBERG
- GEMERT (NB)
- GENK (BELGIE)
- GENK (BELGIË)
- GENK, BELGIË
- GENT
- GOES
- GOIRLE
- GOOR
- GORINCHEM
- GORREDIJK
- GOUDA
- GROENLO
- GROESBEEK
- GRONINGEN
- HAAKSBERGEN
- HAARLEM
- HAASTRECHT
- HARDENBERG
- HARDERWIJK
- HEEMSKERK
- HEEMSTEDE
- HEERDE
- HEERENVEEN
- HEERHUGOWAARD
- HEERLEN
- HEESCH
- HEILOO
- HEINKENSZAND
- HELLENDOORN
- HELLEVOETSLUIS
- HELMOND
- HENDRIK IDO AMBACHT
- HENGELO
- HILLEGOM
- HILVERSUM
- HOOFDDORP
- HOOGEVEEN
- HOOGEZAND-SAPPEMEER
- HOOGWOUD
- HOORN
- HORST AAN DE MAAS
- HOUTEN
- HUIZEN
- IJMUIDEN
- IJSSELSTEIN
- KAMPEN
- KATWIJK
- KATWIJK AAN ZEE
- KERKRADE
- KOLLUM
- KORTGENE
- KORTRIJK (BELGIË)
- KRABBENDIJKE
- LANDGRAAF
- LAREN
- LEEUWARDEN
- LEIDEN
- LEIDERDORP
- LEIDSCHENDAM
- LELYSTAD
- LEMMER
- LEUSDEN
- LEUVEN (BELGIE)
- LISSE
- LOCHEM
- LOMMEL (BELGIE)
- LOMMEL (BELGIË)
- MAARHEEZE
- MAARSSEN
- MAASEIK (BELGIE)
- MAASEIK (BELGIË)
- MAASSLUIS
- MAASTRICHT
- MADE
- MALDEN
- MARIAHOUT
- MECHELEN
- MEDEMBLIK
- MEPPEL
- MIDDELBURG
- MIDDENBEEMSTER
- MIJDRECHT
- MILLINGEN AAN DE RIJN
- MOL
- MOL (BELGIË)
- NAALDWIJK
- NEEDE
- NIEUWEGEIN
- NIEUWENDIJK
- NIGTEVECHT
- NIJMEGEN
- NIJVERDAL
- NOORDWIJK
- NUENEN
- NUNSPEET
- NW EN ST JOOSLAND
- OIRSCHOT
- OISTERWIJK
- OLDENZAAL
- OLST
- OMMEN
- OOSTBURG
- OOSTERHOUT
- OOSTKNOLLENDAM
- OOSTZAAN
- OPWIJK, BELGIË
- OSS
- OUD-BEIJERLAND
- OUDENBOSCH
- OVERIJSE (BELGIË)
- PANNINGEN
- PAPENDRECHT
- PURMEREND
- PUTTEN
- RAALTE
- RENESSE
- REUSEL
- RHOON
- RIDDERKERK
- RIJEN
- RIJSSEN
- RIJSWIJK
- RILLAND
- ROELOFARENDSVEEN
- ROERMOND
- ROESELARE (BELGIE)
- ROOSENDAAL
- ROSSUM
- ROTTERDAM
- 'S HEERENBERG
- SASSENHEIM
- SCHAARBEEK, BELGIË
- SCHIEDAM
- SCHOONHOVEN
- 'S-HEERENBERG
- SINT OEDENRODE
- SINT-NIKLAAS (BELGIË)
- SINT-TRUIDEN (BELGIË)
- SITTARD
- SLIEDRECHT
- SNEEK
- SOEST
- SOMEREN
- SPIJKENISSE
- STADSKANAAL
- STEENWIJK
- TERNAT, BELGIË
- TERNEUZEN
- THOLEN
- TIEL
- TILBURG
- TORHOUT (BELGIE)
- TORHOUT (BELGIË)
- TURNHOUT (BELGIE)
- UDEN
- ULFT
- UTRECHT
- VALKENSWAARD
- VEENDAM
- VEENENDAAL
- VEGHEL
- VELDHOVEN
- VELP (GLD.)
- VELSEN-NOORD
- VENLO
- VENLO-BLERICK
- VENRAY
- VIANEN
- VIERLINGSBEEK
- VLAARDINGEN
- VLEDDER
- VLIELAND
- VLISSINGEN
- VOERENDAAL
- VOLENDAM
- VOORBURG
- VOORHOUT
- VOORSCHOTEN
- VUGHT
- WAALWIJK
- WADWAY-OPMEER
- WAGENINGEN
- WAREGEM (BELGIE)
- WARMOND
- WASSENAAR
- WEERT
- WEESP
- WEIJHE
- WEMELDINGE
- WIERDEN
- WIJCHEN
- WIJK BIJ DUURSTEDE
- WINSCHOTEN
- WINSUM
- WINTERSWIJK
- WISSENKERKE
- WOERDEN
- WORKUM
- WORMER
- YERSEKE
- ZAANDAM
- ZALTBOMMEL
- ZANDVOORT
- ZEIST
- ZEVENAAR
- ZEVENBERGEN
- ZEVENHUIZEN
- ZOETERMEER
- ZUID-SCHARWOUDE
- ZUNDERT
- ZUTPHEN
- ZWIJNDRECHT
- ZWOLLE
| vr 18-05-2012 | Erik van Muiswinkel 4-8-'61 |
Rijswijk de Rijswijkse Schouwburg (070) 336 00 77 | Bestel kaarten | |
| za 19-05-2012 | Erik van Muiswinkel 4-8-'61 |
Franeker De Koornbeurs (0517) 39 63 63 | Bestel kaarten | |
| wo 23-05-2012 | Erik van Muiswinkel 4-8-'61 tv-opnamen |
Rotterdam oude Luxor Theater (010) 484 33 33 | Bestel kaarten | |
| do 24-05-2012 | Erik van Muiswinkel 4-8-'61 tv-opnamen |
Rotterdam oude Luxor Theater (010) 484 33 33 | Bestel kaarten | |
| vr 25-05-2012 | Erik van Muiswinkel 4-8-'61 |
Zoetermeer Stadstheater (079) 342 75 65 | Bestel kaarten |

Fotografie:
Oski Collado
Ivo van der Bent
Bob Bronshoff
Simone Alderliesten
GEDOOG HOOP EN LIEFDE!
VARA-Oudejaarsshow 2010
Erik van Muiswinkel neemt dit jaar samen met een aantal andere topcabaretiers de traditionele cabaretafsluiter van het televisieseizoen voor zijn rekening.
Hun Gedoog Hoop & Liefde is een alternatief voor de standaard oudejaarsconference en wordt 31 december op Nederland 1 uitgezonden. Een speciaal voor tv ontwikkelde cabaretvoorstelling met als gastheer Erik van Muiswinkel, die zich hiervoor zó in de trends en actualiteiten van 2010 heeft verdiept, dat hij zelfs is gaan twitteren: "Twitter? #Zinin!", aldus @ErikvMuiswinkel.
In een spraakmakende show meet Erik van Muiswinkel, samen met zijn collega's, de krachten met het sterke jaar 2010. Conferences, scènes en liedjes worden vertolkt door bekende namen aangevuld met nieuw talent. Zo maken onder andere Thomas van Luyn, Mike Boddé en Sanne Wallis de Vries, cabaretduo Geen Familie (Niels van der Laan en Jeroen Woe) en Ronald Goedemondt hun opwachting in de oudejaarsshow.
De eindredactie is in handen van Hans Riemens.
Ter voorbereiding van de TV-opnamen trekken Erik en de zijnen door het land met try-outs. Deze try-outs leiden uiteindelijk tot de tv-opnamen, 29 december in Theater de Veste in Delft (twee voorstellingen).
De uitzending is 31 december 2010, 21.35 uur bij de VARA op Nederland 1.

Fotografie:
Fotograaf: Herman Poppelaars
Herman Poppelaars
Welkom, Welkom in mijn hoofd
Er zijn zoveel ijzersterke Nederlandse liedjes, en we horen er zo weinig. Het liederen-landschap ligt bedolven onder een lauwe pap van vals sentiment; van het betere werk klinken op verzamel- CD’s en de radio eindeloos dezelfde cabaret-hits. Liedjes met ballen, humor en ‘Saudade Holandese’ liggen voorbij de horizon van te veel mensen.
Erik van Muiswinkel heeft er genoeg van, want er is genoeg van! Hij gaat in het najaar van 2007 een goeie twintig meesterwerkjes zingen, van zulke uiteenlopende genieën als Drs. P, Raymond van het Groenewoud, Neerlands Hoop, Willem Wilmink en Boudewijn de Groot. Niet geijkt, maar briljant en verrassend. Het spul moet zijn hoofd uit.
De door de wol geverfde vijfmans-band Omnibuzz is het met Erik eens en maakt graag de muziek bij deze teksten. Muziek van 2007, stevig opnieuw gearrangeerd. Vijf gepokte en gemazelde mannen, niet op de achtergrond met een discreet gaasdoekje ertussen als de Komiek een conferansje houdt… nee, vol erin!
Joop van Dijk (toetsen), Andries Eleveld (ritme), Arie van der Wulp (laag en contralaag), Andre van der Hoff (blazen en trekken) en Paul Remmelts (snaren) gaan de strijd aan. Al eerder temden zij Dolf Jansen, dus Van Muiswinkel moeten ze kunnen hebben.
Erik van Muiswinkel zingt, zonder de veilige stem van Van Vleuten naast zich. Eerst maar eens horen. Dus voor de zekerheid: vertelt hij ook verhalen? Jazeker, en uit het hoofd. Zijn er theatrale vondsten? Minstens drie. Horen we nog eigen werk van Van Muiswinkel & Van Vleuten of Zak en As? Nou en of! En wordt er nog wat geimiteerd? De Nozem en de Non van Vreeswijk, door 16 mannen vertolkt -waaronder wijlen Willem Oltmans en Hans Janmaat vertolkt- zou dat genoeg zijn?
Er gaan dingen gebeuren.
Welkom, Welkom in mijn Hoofd!
Stelt u zich zo spoedig mogelijk in verbinding met het Theater in uw Woonplaats.
Voorlopig slechts 35 voorstellingen in het land, wees erbij!










